Görüş ve Öneriler

Kandıra Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun temeli atıldı

Hakkı TAŞDEMİR / Güncel - 11 Mayıs 2018

  0

Kandıra Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun temeli atıldı


Her ilçeye kapalı yüzme havuzu" projesi kapsamında yapımına başlanan Kandıra Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun temelini attı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, “Her İlçeye Kapalı Yüzme Havuzu” projesi kapsamında yapımına başladığı Kandıra Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun temelini düzenlenen törenle attı. Törene , Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Sekreteri İlhan Bayram, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay, Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Arif Usta Kocaeli Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, AK Parti İlçe Başkanı Erol Ölmez ve çok sayıda vatandaşın katıldı. 

İzmit, Gebze, Körfez, Karamürsel’den sonra bu kez de Kandıra ilçesine yüzme havuzu kazandıracaklarını ifade eden Karaosmanoğlu, “Gençlerimizle ve yeni nesille ilgili karamsar düşünceler taşıyanlar lütfen artık bu karanlık düşüncelerinden vazgeçsinler. Şahsen ben tam tersine gençlerimizden ve yeni nesillerden çok ümitliyim. 2023 Türkiye’sini ve Kocaeli’sini gençlerle yükselteceğiz. İşte bunu gerçekleştirecek yatırımlarımızı da hayata geçiriyoruz" dedi.

5 yılda 4 sahile mavi bayrak aldıklarına dikkat çeken Karaosmanoğlu, “Şimdi de söz verdiğimiz gibi Kandıra’mıza yüzme havuzu kazandırıyoruz. Yüzmeye hasret kalan bu kentte, yüzme havuzları bizler için sadece sosyal bir ihtiyaç değil, bir özlemin son bulması anlamına da geliyor. Mavi bayrağıyla deniz turizminin vazgeçilmez adresi olan Kandıra’mız yüzme havuzuyla cazibesini de katlayacak. Bizlere inandığınız, teveccüh gösterdiğiniz için minnettarız. Yüzünüzde tebessüm bırakabiliyor, arzu ettiğiniz bir ilçede yaşamanızı sağlayabiliyorsak ne mutlu bize. İzmit ilçemizde iki adet, Gebzemizde olimpik, Körfezimizde ise yarı olimpik olmak üzere hizmete açtığımız dört yüzme havuzumuz bulunuyor. Kandıra, Karamürsel ve Kartepe ilçelerimizde yapacağımız yüzme havuzlarımız eş zamanlı tamamlanacak. Allah 10’uncusunu, 20’ncisini de birlikte açmayı nasip etsin” diyerek sözlerini tamamladı. 

Çarşı Mahallesi’nde inşa edilecek yüzme havuzu toplam 3 bin 370 metrekare inşaat alanına sahip olacak. Yapı bodrum, zemin ve bir kat şeklinde inşa edilecek. Zemin katta giriş fuayesi, 12,50x25 metre ebadında yarı olimpik yüzme havuzu, 3x10 metre çocuk havuzu yer alacak. Bu katta ayrıca kafeterya, idari birimler, 2 adet antrenör odası, 2 t soyunma odası ve tuvaletler bulunacak. Birinci katta ise kat fuayesi, bay ve bayan spor salonu, soyunma ve duş alanları, mescitler, büfe ile 94 kişilik seyirci tribünü yer alacak.Kaynak: İHAYorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

DUYURULAR

İLETİŞİM