Görüş ve Öneriler

Televizyon Yok… İnternet Yok… Teknolojik Alet Yok… Spor Salonu Yok…

Hazal TANRIVERDİ / Mekanlar - 12 Nisan 2018

  0

Televizyon Yok… İnternet Yok… Teknolojik Alet Yok… Spor Salonu Yok…


Şimdi size tavsiyesini vereceğimiz Narköy, ana merkezi İstanbul’dadır. Nar Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’nin 2013 yılında hayata geçirdiği örnek bir proje. Aslında anne oğulun, hayallerinin gerçekleştirdiğinin en büyük kanıtı.

Emekli ilkokul öğretmeni ve NLP eğitmeni, herkesin “Nar Anne” olarak bildiği Nardane Kuşçu’nun ‘organik tarım çiftliği’ hayali ile bankacı oğlu Ozan’ın ‘ekolojik eğitim oteli’ hayalinin gerçeğe dönüşmüş şekli.

Narköy’de otel odaların kazıkların üzerinde duruyor. Bunun sebebi ise doğaya en az derecede dokunmak için. Çatılardan gelen yağmur suları toplanıyor, el yıkamada değerlendiriliyor. Kirli sular biyolojik arıtmadan geçiyor, sulamada kullanılıyor. Sıcak su, güneş enerjisiyle elde ediliyor. Isınma sorunu elektrikli paneller ve fındık kabuğu yakılarak gideriliyor. Otelde ve bahçesinde bulunan malzemelerin bir çoğu inşaat atıklarından yapılmış. Kısacası Narköy’de doğanın zarar görmemesi için her şey değerlendiriliyor. Ne atık var, ne de çöp.


Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

DUYURULAR

İLETİŞİM