Görüş ve Öneriler

Dünyanın En Büyük 5. Uçurtması Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ile Kocaeli'de Gökyüzünde

kocaeliburada.com / Güncel - 26 Ekim 2018

  0

Dünyanın En Büyük 5. Uçurtması Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ile Kocaeli'de Gökyüzünde

Türk Bayraklı dev uçurtma, onlarca kişi tarafından uçuruldu.


Sekapark’ta düzenlenen ve renkli görüntülere sahne olan ‘Uçurtma Festivali’nde uçurulan Türk bayraklı 60 metrekarelik dev uçurtma gökyüzünde dalgalandırıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında gerçekleşen ‘Uçurtma Festivali’, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve KOÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi işbirliğiyle Sekapark Uçurtma Tepesi’nde düzenlendi. Festival alanında 60 m2’lik dev Türk bayrağı uçurtması ile yapılan gösteri, büyük ilgi gördü. Türk bayraklı uçurtmaların gökyüzünü süslediği festivale katılan üniversiteli ve liseli gençler, Büyükşehir Bando Takımı’nın müzikleriyle uçurtmalarını uçurarak Cumhuriyet Bayramı coşkusunu da doyasıya yaşadı.


7’den 70’e birçok vatandaşın ilgi gösterdiği festival için özel olarak tasarlanan dünyanın 5’inci en büyük bayrak uçurtmaları sıralamasında olan 60 metrekarelik dev Türk bayraklı uçurtma, 4 kişilik ekip tarafından havalandırıldı. Gençlerde kendilerine verilen yüzlerce Türk bayraklı uçurtmaları uçurarak Kocaeli semalarında görsel bir şölen oluşturdu. Alanda kurulan atölyelerde ziyaretçilere, uçurtma yapımı ve uçuş teknikleri öğretildi. 


Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM