Görüş ve Öneriler

Emniyetin “Gözün Arkada Kalmasın” projesine iftarlı tanıtım

Burcu BAŞKIR / Güncel - 11 Haziran 2018

  0

Emniyetin “Gözün Arkada Kalmasın” projesine iftarlı tanıtım


Emniyet Genel Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce hazırlanan “Gözün Arkada Kalmasın” (ÇOGEP) projesi, Kocaeli’de düzenlenen iftar programıyla tanıtıldı. 


Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünün 07-24 yaş aralığındaki ilk, orta, lise, ve üniversite eğitimi gören şehit ve gazi aileleri, yoksul, engelli, suç mağduru olma riski yüksek olan, aile içi şiddet mağduru, evi parçalanmış ailelerin çocukları ve devlet koruması altında bulunan çocuklara yönelik başlattığı “Gözün Arkada Kalmasın” (ÇOKEP) projesi Kocaeli’de tanıtıldı. Kocaeli Polis Evinde iftar yemeği eşliğinde düzenlenen tanıtım programında Toplum Destekli Polislik Şube Müdür vekili Abdullah Tırpan tarafından projenin sunumu yapıldı. 

Yapılan programa Vali Yardımcısı Dursun Balaban ve eşi, Kocaeli İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, proje ortakları Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit İlçe Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Kültün ve Turizm İl Müdürlüğü, Kocaeli AFAD Başkanlığından kurum temsilcileri, Polis Eşleri Derneği Kocaeli Şube Başkanı Aliye Denizci ve dernek üyeleri, 55 şehit ve gazi yakını, il emniyet müdür yardımcıları, ilçe emniyet müdürleri ve Hyundai CEO’su Mong Hyun Yoon katıldı. 


Proje kapsamında 07-24 yaş aralığındaki ilk, orta, lise, ve üniversite eğitimi gören şehit ve gazi aileleri, yoksul, engelli, suç mağduru olma riski yüksek olan, aile içi şiddet mağduru, evi parçalanmış ailelerin çocukları ve devlet koruması altında bulunan çocuklarda milli bilincin oluşturulması ve geliştirilmesi, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunulması, toplumsal yaşama ilişkin bilgi ve becerilerinin artırılması suç ve suçluların farkında olarak suçlardan uzak kalmayı öğrenebilmesi, ruhsal ve kültürel gelişimleri ile birlikte toplumda kendine güvenin artırması ve güvenlik birimleri ile yakın ilişki kurabilmesi, ayrıca devletin tüm kurumlarıyla her zaman devletin yanlarında olduğunu hissettirmek amaçlanıyor. 

Hyundai CEO’su Mong Hyun Yoon’a İl Emniyet Müdürü Necati Denizci tarafından katkılarından dolayı plaket taktim edilmiş olup iftar yemeğinden sonra program sona erdi. 
Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM