Görüş ve Öneriler

Sihirli fırçalar Kocaeli sokaklarını renklendiriyor

Hakkı TAŞDEMİR / Kültür & Sanat - 30 Temmuz 2018

  0

Sihirli fırçalar Kocaeli sokaklarını renklendiriyor


Kocaeli sokaklarında yürürken veya aracımızla giderken duvarlarda gördüğümüz resimler şehri renklendirmenin yanında beton yığınları arasında gözümüze renk katıyor. 

Bazen su altı dünyası bazen de doğa manzaraları resmedilerek Kocaeli sokaklarına renk katılıyor. Sihirli fırçalardan çıkan bu eserlerin tuvali ise bazen bir üst geçidin ayakları, bazen şehrin işlek caddelerindeki bir duvar bazen de bir elektrik trafosu…

O sihirli fırçalarla sokaklarımıza renk katan isimlerden biri Ecaterina Nikolau…  

İlk olarak Karamürsel sokaklarında çalışmalarına başlayan Nikolau, daha sonra belediyelerin talepleri doğrultusunda İzmit, Gebze ve farklı bölgelerde çalışmalarını yaygınlaştırmış.

Nikolau çalışmalarını yaptığı esnada civardan gelip geçen insanlar hayranlıkla çalışmaları izliyor, çalışmaların yaygınlaşmasını temenni ediyor.






Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM