Görüş ve Öneriler

Sonbaharda İzlenecek Filmler

Melin ADEMOĞLU / Kültür & Sanat - 11 Aralık 2017

  0

Sonbaharda İzlenecek Filmler


SONBAHARDA İZLENECEK FİLMLER


Yaz günlerini geride bırakıp havanın soğumaya başladığı bugünlerde üstünüze bir polar alıp sıcacık kahvenizi yudumlarken izleyebileceğiniz filmler listesi karşınızda…10- Kazablanka (Casablanca) imdb 8,5


Başrollerini Humphrey Bogart ve  Ingrid Bergman’ın paylaştığı 1943 yapımı başyapıt Imdb kullanıcılarından aldığı 8,5 gibi yüksek bir puanla yıllardır en sevilen filmler listesindeki yerini korumakta.


9-Aşkın (500) Günü (500 Days of Summer) imdb 7,7Aşka inanmayan bir kadın, ve ona ilk gördüğü günden bu yana aşık olan bir adam… Tom ve Summer’ın bu sımsıcak aşk hikayesi sizin de içinizi ısıtacak.


8- Muhteşem Gatsby  (The Great Gatsby) imdb 7,3Fitzgerald’ın unutulmaz romanından uyarlanan, Jay Gatsby karakterine Leonardo di Caprio’nun can verdiği bir başyapıt. 


7-Sil Baştan (Eternal Sunshine of the Sportless Mind) imdb 8,4Bu film aklınızın sınırlarını zorlayacak. Michel Gondry’nin yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrolünü ise Jim Carrey ve Kate Winslet paylaşıyor.


6- Güzel ve Çirkin (Beauty and the Beast ) imdb 8,0


Emma Watson’ın yıllardır beklenen performansıyla geçtiğimiz günlerde tekrar vizyona giren Güzel ve Çirkin, karanlığın ardından sevgiye dönüşen hikayesiyle yediden yetmişe herkesin severek izleyeceği bir başyapıt.


5- Makas Eller (Scissorhands) imdb 7,9Tim Burton ve Johnny Depp işbirliğinin başka bir meyvesi daha… 1990 yapımı film izleyicilerinden 7,9 puan ve geçen 27 yılda ise birçok ödül almayı başarmıştır.


4-Not Defteri (The Notebook) Imdb 7,9


Sararmış bir not defterinin sayfalarında can bulan aşkın ve İkinci Dünya Savaşı’nın birbirinden ayırdığı iki gencin tüm zorluklara rağmen aşklarına sahip çıkma hikâyeleri sizi derinden etkileyecek.

3-Umut Işığım (Silver Linings) Imdb 7,82013 yılına damga vuran Umut Işığım filminin oyuncu kadrosu oldukça güçlü: Robert De Niro ,  Bradley Cooper ,  Jennifer Lawrence ,  Chris Tucker  ve  Julia Stiles… 


2- Harry ile Sally Tanışınca (When Harry Met Sally) Imdb 7,6


Aynı üniversitede okuyup tesadüfler sonucu tanışan Harry ve Sally birbirlerine aşık olmamak için çok çaba sarfedecekler. 

1- Kasım’da Aşk Başkadır (Sweet November) Imdb 6,7

Kasım denilince aklımıza ilk gelen cümle olmayı yıllar içerisinde başarabilmiş, zıtlıkları içerisinde barındıran ve sürpriz finalle biten bu filmi oyuncu kadrosu ve hikaye örgüsü sayesinde baştan sona soluksuz izleyeceksiniz. 
Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

DUYURULAR

İLETİŞİM