Görüş ve Öneriler

VERİMLİ BİR İŞ GÜNÜ İÇİN, ÇALIŞMA ORTAMINDA İYİ GELECEK MİNİK DETAYLAR

Damla GÜNDÜZ CANBULAT / Ev Dekorasyon - 04 Haziran 2018

  0

VERİMLİ BİR İŞ GÜNÜ İÇİN, ÇALIŞMA ORTAMINDA İYİ GELECEK MİNİK DETAYLAR


Çalışırken kendimizi kaybediyoruz ve gün bittiğinde neredeyse tüm enerjimizi de tüketmiş oluyoruz. Bu nedenle eve vardığımızda kolumuzu kaldıracak halimiz kalmıyor. Oysa gün içerisinde yapacağımız bir kaç rahatlatıcı hareketle bunun üstesinden gelmek ve enerjiyi doğru yönetmek mümkün.

 • Güne iyi bir kahvaltı ile başlayın


Sabahları 5 dakika daha fazla uyumak uğruna çoğumuz kahvaltıyı atlıyoruz. Ancak kahvaltı bir günün en önemli öğünüdür. Bu nedenle öncelikle her gün güzel bir kahvaltı yaparak güne başlamayı alışkanlık haline getirin. Gün içerisinde enerjinizin ne kadar değiştiğini fark edeceksiniz.


 • Molalarda eğlenceli kısa videolar izleyinGün içerisinde stres seviyeniz artabilir. Böyle zamanlarda hemen minik bir ara verin ve kendinizi eğlenceli bir siteye atıverin. Burada izleyeceğiniz kısa ama komik bir video ya da duygularınızı harekete geçirecek bir içerik bile stresinizi azaltır ve size yeniler.


 • Arada masanızın başından ayrılınMasa başında bütün gün oturmak sizi hem gerer hem de kan dolaşımınızı yavaşlatır. Bu da doğal olarak veriminizi düşürür. Bunun yerine masa başından kalkın, esneyin ve hareket edin. Yapacağınız en basit esneme hareketleri bile enerjinizin yeniden yerine gelmesini sağlayacaktır.


 • Güzel kokulu yağlardan, başucunuzda bulundurunNe varsa doğada var, bunu hepimiz biliyoruz. O halde doğanın bize bahşettiği o güzel kokulu sakinleştirici yağları neden ofiste de kullanmayalım ki? Sizi rahatlatacak lavanta, portakal, bergamot gibi yağları masanızda bulundurun ve arada bir bunlarla ellerinize, bileklerinize masaj yapın. • Çalışma alanınızı minik dokunuşlar ile dekore edinNasıl bir yerde çalıştığınızın psikolojiniz üzerine etkisi büyüktür. Bu nedenle masanızı kendinize özel bir şekilde dekore edin. Koyduğunuz objeler baktığınızda sizin içinizi açacak ve rahatlatacak şeylerden oluşmalı. Ayrıca çalışırken rahat edebileceğiniz şekilde organize edilmiş bir masa da size rahatlatacaktır.


 • Yanınıza sağlıklı atıştırmalıklar alınOfisin canavarları atıştırmalıklardır. Bu nedenle her kaçış noktanızda sağlıksız ve sizi daha da dibe çekecek atıştırmalıklardan uzak durun. Bir anda enerji verip sonrasında size bitkin düşürecek yüksek ve yapay şekerlerden özellikle uzak durmalısınız.
Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM